Wódka na wesele – jaką wódkę wybrać, jak dobrać idealną ilość?
News

Wódka na wesele – jaką wódkę wybrać, jak dobrać idealną ilość?

Wódka na wesele ile i jaka? postaramy się odpowiedzieć

Wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, nic dziwnego, że jego organizacja przysparza wiele stresu przyszłym małżonkom oraz organizatorom. 

Jedną z ważniejszych tradycji na weselach jest zazwyczaj wódka. Mimo że coraz więcej  osób decyduje się na wesele bezalkoholowe, to wódka cały czas króluje na polskich weselnych stołach jako najpopularniejszy trunek. 

Bardzo ważny jest odpowiedni wybór wódki weselnej. Jaką wódkę wybrać, jaką ilość zamówić, kto powinien podawać wódkę? Te pytania dręczą wiele osób pragnących zorganizować idealne wesele. 

W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i zaproponować najlepsze rozwiązania, aby Wasze wesele było najlepszym wspomnieniem w życiu.


Jaką wódkę wybrać na wesele?

Wybierając wódkę na weselę powinniśmy się zastanowić czego od niej oczekujemy. Jeśli podstawowym kryterium jest cena powinniśmy wybrać najlepszą wódkę w danym budżecie. 

Przeważnie ceny wódki wahają się od 20zł do nawet 50 zł za pół litra w przypadku bardziej wyszukanych trunków. 

Kolejnym kryterium jest kwestia smaku. Jeśli wolimy delikatniejszy posmak alkoholu, możemy postawić na wódkę produkowaną z samych ziemniaków.

Możemy także postawić na najpopularniejszy wybór, czyli wódkę na bazie żyta lub pszenicy, co jest również bezpiecznym wyborem, gdyż będzie smakowała większości gości. 

Kolejnym kryterium może być pojemność butelki. Wybrać wódkę o pojemności 0.5l, 0.7l, czy większą? Zaletą butelek 0.7l lub większych jest niewątpliwie cena. Z drugiej strony mniejsze butelki 0.5l pozwalają na posiadanie większej kontroli nad temperaturą wódki. Wódki w mniejszych pojemnościach szybciej znikają ze stołu, w związku z czym cały czas zachowują niską temperaturę. Dodatkowo mniejsza butelka idealnie sprawdza się jako prezent na odchodne dla Gości. 

Wódki na wesele - nasze bestsellery

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż wybór idealnej wódki na wesele może być trudny. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wraz z opisami poszczególnych wódek najczęściej wybieranych na wesele. 


Palace Vodka

Wyjątkową łagodność smaku i aromatu Palace Vodka zawdzięcza spirytusowi powstającemu z najszlachetniejszych polskich ziemniaków. To jedna z niewielu wódek na świecie uzyskiwana z tego drogiego surowca, co czyni ja produktem wyrafinowanym i unikalnym.Żubrówka Czarna

Żubrówka Czarna to doskonale czysta, pszeniczna wódka super premium, nowa odsłona legendarnej marki, zawdzięczająca swój niepowtarzalny smak bogactwom pierwotnej natury. Żubrówka Biała posiada 40% alkoholu 

Soplica Szlachetna

Wódka Soplica Szlachetna to najwyższej jakości wódka o idealnie delikatnym smaku i aromacie. Swój wyjątkowo szlachetny charakter zawdzięcza pielęgnowanemu od lat połączeniu doskonałej receptury oraz kunsztu produkcji na bazie najczystszych polskich zbóż.


Wódka Soplica Szlachetna dostępna jest w pojemnościach 0.5l oraz 0.7l. Zawartość alkoholu wynosi 40%.

Bols Platinum

Bols Platinum to coś więcej niż wysokoprocentowy alkohol klasy premium – to idealne połączenie krystalicznie czystego trunku z wyrafinowanym stylem i najwyższą jakością. PlatyNowy Król Smaku zwraca też uwagę na zastosowane w produkcji najnowocześniejsze technologie, pozwalające filtrować wódkę kryształami mineralnymi.

Wódka dostępna jest w pojemnościach 0.5l, 0.7l, 1.0l.


Bols Platinum posiada 40% alkoholu.

Ile wódki na wesele, czyli jak obliczyć ilość wódki potrzebnej na wesele

Najgorszym koszmarem ze snów pary młodej może być kończąca się na weselu wódka. Co zrobić aby zapobiec takiej sytuacji? Najlepiej przed zakupem skorzystać z kalkulatora weselnego. Dzięki temu można się dowiedzieć ile dokładnie butelek powinniśmy zakupić aby uniknąć rozczarowania naszych Gości.

Przy obliczaniu zapotrzebowania powinniśmy pamiętać o różnych grach, zabawach i konkursach weselnych, w których nagrodą ma być butelka wódki. Dodatkowo jeśli chcemy sprawić pożegnalne upominki naszym gościom powinniśmy zamówić większą ilość alkoholu by wręczyć każdej parze butelkę na pożegnanie.Kto powinien roznosić wódkę podczas wesela?

Według tradycji to świadek jest osobą, której obowiązkiem jest dbanie o to, żeby Goście mieli pełne kieliszki podczas wesela. Obecnie jednak tradycja te odchodzi do lamusa i o obecność wódki na stole coraz częściej dbają kelnerzy. W obowiązkach świadka może być uzupełnienie kieliszków podczas kilku kolejek, natomiast o resztę dbają barmani i kelnerzy. Jeśli chodzi o wybór kieliszków, najlepsze będą takie o pojemności 25ml, które przy dużej ilości toastów pozwolą zaoszczędzić pewną część alkoholu.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam temat wyboru idealnej wódki na wesele.

Zachęcamy do skorzystania z naszego e – sklepu oraz Oferty weselnej dostępnej w sklepie KultoweAlkohole.pl