Idealne wino musujące na Sylwestra? Poznaj smaki Gancii!
News

Idealne wino musujące na Sylwestra? Poznaj smaki Gancii!

Gancia winem na Sylwestra? sprawdź i kup u nas

Gancia to wyjątkowa firma winiarska. Od lat, z pasją i poszanowaniem tradycji, tworzy wyjątkowe wina musujące. 

Ojczyzną Ganci, jest północnowłoski Piemont, gdzie od 170 lat toczy się jej historia. Łącząc nowoczesne techniki winiarskie, z wieloletnim doświadczeniem, w piwnicach miasta Caneli tworzone są wina, które kradną serca konsumentów na całym świecie. W 170 urodziny postanowiliśmy zrobić niespodziankę naszym wiernym degustatorom i prezentujemy dwa nowe, urzekające smaki naszych produktów.


Przez lata, Gancia była wyznacznikiem zarówno stylu, jak i jakości piemonckich win. Firma stała się wzorem, do którego nawiązywali inni włoscy producenci. Prosecco DOC,  Moscato di Asti, to tylko niektóre klasyczne wina wywodzące się z piwnic Gancii. Warto wspomnieć również o prastarych piwnicach, wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, których niepowtarzalny mikroklimat wpływa na doskonałość i osobliwość win Gancia. 

Po latach dominacji na rynku winiarskim, ciągłym ulepszaniu procesu produkcji i dbałości o winnice,  winiarze z Canelli postanowili zrealizować kolejny, tym razem bardzo nowoczesny i wyjątkowy projekt. Jego owocem jest wyjątkowy kwartet. Nazwaliśmy go Gancia Fruity i jesteśmy z niego bardzo dumni. Bezpośrednio nawiązuje on do naszego motto Drink Beauty, bo Gancia to bezwątpienia piękno zamknięte w butelce. 

Drink Beauty, to słowa związane z uniwersalną kategorią piękna. To hasło, wpisujące się we włoskie dziedzictwo i historię marki Gancia. To także, nawiązanie do nowoczesności, wywodzącej się z poszanowania tradycji. To piękno, które jest w sercach ludzi, sięgających po kieliszek perlistego napoju.


Gancia Fruity to wyjątkowo lekkie i świeże kompozycje, bazujące na naszym najlepszym winie i naturalnych aromatach owocowych. Mnogość aromatów i subtelność smaków sprawiają, że chce nam się pić więcej i nie możemy oprzeć się pokusie, sięgnięcia po kolejny kieliszek. Wśród naszego kwartetu, każdy znajdzie swój ulubiony wariant. Nie ważne, czy będzie to orzeźwiający czerwony grapefruit, tropikalne lychee, czy dwie tegoroczne nowości, słodka skąpana w słońcu truskawka oraz dojrzała brzoskwinia, przyjemność podczas degustacji będzie ogromna. Całość jest podkreślona przez subtelne bąbelki, które nie tylko pięknie tańczą w kieliszku, ale także zgrabnie podkreślają owocowy charakter trunku. Bez względu na to, czy zdecydujemy delektować się nim w upalne lato, czy  wzniesiemy nim toast, podczas urodzin bliskiej osoby, będą to niezapomniane chwile. 

W tym roku Gancia kończy 170 lat. To chyba najlepsza okazja by wznieść kieliszek Gancii Fruity i zawołać „alla salute", czyli „na zdrowie”. 

Sprawdź pełną ofertę Gancii w sklepie KultoweAlkohole.pl