Matthew McConaughey dyrektorem kreatywnym marki Wild Turkey!
Matthew McConaughey dyrektorem kreatywnym marki Wild Turkey!
News

Matthew McConaughey nowym dyrektorem kreatywnym marki Wild Turkey!

Wild Turkey i Matthew McConaughey! Razem zrobią więcej

Wild Turkey, legendarna marka burbonu, nawiązała wieloletnią współpracę z laureatem Oscara, Matthew McConaughey; aktor stanie za i przed kamerą, by stworzyć autorską opowieść o historii i dziedzictwie Wild Turkey.


Matthew McConaughey, prywatnie miłośnik marki z Lawrenceburga, kilka lat temu po raz pierwszy odwiedził kultową, położoną nad rzeką Kentucky destylarnię Wild Turkey. To tam po raz pierwszy spotkał dwie legendy: Jimmy'ego i Eddiego Russellów - ojca i syna, którzy przepracowali w destylarni łącznie 99 lat, a ich nazwiska są zapisane złotymi zgłoskami w historii amerykańskiej whiskey. Matthew, znany z niezapomnianych, pełnych pasji ról w filmach takich jak „Witaj w klubie“, „Interstellar“ czy „Detektyw“, zafascynował się niezwykłą historią pięciopokoleniowej rodziny, której losy są ściśle połączone z historią legendarnego burbonu. 

„Marka Wild Turkey i jej historia są świadectwem niezwykłej determinacji, by postępować zgodnie z własnymi przekonaniami, niekiedy wbrew popularnym opiniom" – wyjaśnia Matthew.  „Chcę podzielić się tą niesamowitą opowieścią, która w pełni oddaje istotę i wyjątkowość tej marki w nowej odsłonie.“

Wild Turkey to przykład prawdziwego burbonu rodem z Kentucky. Alkohol o ponad 150-letniej tradycji, powstaje w destylarni założonej w 1869 roku przez rodzinę Ripy, na wzgórzach zwanych Wild Turkey Hills w Lawrenceburgu. Wild Turkey jest wyjątkowym trunkiem, nie tylko ze względu na swoją wieloletnią tradycję, ale także proces wytwarzania i doskonałą recepturę. 

Swój szlachetny charakter zawdzięcza między innymi temu, że jest starzony minimum 6 lat i destylowany według najwyższych norm jakości. Z wyróżniającą go, zwiększoną zawartością procentową alkoholu, od lat cieszy się mocną pozycją wśród amerykańskich whiskey. Jego receptury od lat pilnuje legendarna rodzina Russellów.

„Od ponad 60 lat każdego dnia robię to, co kocham. Produkcja whiskey jest pasją każdego z nas, zawsze staramy się robić wszystko jak najlepiej, zgodnie z naszymi przekonaniami" – mówi Jimmy Russell, master distiller Wild Turkey – „Zaszczepić pasję do Wild Turkey nowym generacjom może tylko osoba, która sama jest oddana tej marce i rozumie wyjątkowość Wild Turkey. Matthew bardzo zaimponował mi swoją wiedzą o Wild Turkey i chęcią opowiedzenia całemu światu o naszej pracy. Wciąż nie mogę uwierzyć, że świat pozna naszą opowieść dzięki zdobywcy Oscara."


Na kanale Wild Turkey w serwisie YouTube można już oglądać krótki film dokumentujący wizytę McConaughey'ego w destylarni Wild Turkey, podczas której spotkał się z trzema pokoleniami rodziny Russellów, by wspólnie z nimi zaprezentować tajemnicę sukcesu legendarnego burbona. Dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=jmZZNbUsyt8/

Jest to zaledwie wstęp do serii reklam, których premierę zaplanowano na wrzesień tego roku. Matthew McConaughey wystąpi w nich nie tylko przed kamerą, ale również w roli reżysera.