login

Zaloguj się
  News

Glenfiddich wprowadza swoją whisky na nowy poziom

04 / 02 / 2020
Glenfiddich, najczęściej nagradzana na świecie szkocka whisky typu single malt, wprowadza nowe, wyjątkowe opakowania 12 i 15-letnich wariantów.

Glenfiddich oznacza „Dolinę Jelenia” – miejsce w regionie Speyside w Szkocji, w którym twórca marki, William Grant, spełnił w 1887 r. swoje marzenie, własnoręcznie budując destylarnię. Dokonał tego z pomocą swoich siedmiu synów i dwóch córek w ciągu zaledwie roku. Właśnie do tych czasów, czyli do początków marki Glenfiddich nawiązuje nowy wygląd opakowania. Łączy on w sobie rodzinne dziedzictwo z wyrafinowanym i eleganckim wzornictwem. Nowe opakowania wariantów 12YO i 15YO mają zdecydowany charakter, który jednocześnie zachowuje najważniejsze, ikoniczne elementy butelek.  Jednym z detali nowego wzoru butelki jest wyraźnie wygrawerowany w szkle symbol doliny, nadający jej większej wyrazistości i honorujący wieloletnie dziedzictwo marki. Wytłoczony w złotym kolorze, legendarny symbol jelenia, dumnie prezentuje się pomiędzy ułożonymi w kształt litery V stokami doliny. Ozdobiony złotymi elementami podpis Williama Granta, znajduje się w górnej części butelki.


Specjalność marki Glenfiddich, dwunastoletnia whisky, od teraz dostępna pod zmienioną nazwą Our Original Twelve, dojrzewa w najlepszych beczkach po sherry Oloroso i Burbonie, przez co najmniej 12 lat. Dzięki temu powstaje wspaniale zrównoważony aromat, który uzupełniają odświeżająco bogate i wyrafinowane nuty świeżej brzoskwini i delikatnego dębu.


Piętnastoletni wariant Glenfiddich, z nową nazwą Our Solera Fifteen, podkreślającą znaczenie unikalnego systemu Solera, to innowacyjna whisky single malt produkowana od 1998 roku. System Solera łączy w sobie whisky dojrzewającą w beczkach po sherry i burbonie oraz w nowych beczkach dębowych. Dzięki mieszaniu whisky w kadziach Solera, zawsze wypełnionych co najmniej w połowie, powstaje harmonijna whisky, charakteryzująca się mocnym, ciepłym smakiem przypraw, miodu i owoców, który z każdym rokiem nabiera większej głębi.


Whisky Glenfiddich Our Original Twelve i Glenfiddich Our Solera Fifteen w nowych opakowaniach dostępne są w szerokiej dystrybucji od października 2019.

Dowiedz się więcej o całej serii bestsellerów whisky Glenfiddich Single Malt