Glenfiddich wprowadza swoją whisky na nowy poziom
News

Glenfiddich wprowadza swoją whisky na nowy poziom

Glenfiddich nagradzana na świecie szkocka whisky typu single malt

Glenfiddich, najczęściej nagradzana na świecie szkocka whisky typu single malt, wprowadza nowe, wyjątkowe opakowania 12 i 15-letnich wariantów.

Glenfiddich oznacza „Dolinę Jelenia” – miejsce w regionie Speyside w Szkocji, w którym twórca marki, William Grant, spełnił w 1887 r. swoje marzenie, własnoręcznie budując destylarnię. Dokonał tego z pomocą swoich siedmiu synów i dwóch córek w ciągu zaledwie roku. Właśnie do tych czasów, czyli do początków marki Glenfiddich nawiązuje nowy wygląd opakowania. Łączy on w sobie rodzinne dziedzictwo z wyrafinowanym i eleganckim wzornictwem. Nowe opakowania wariantów 12YO i 15YO mają zdecydowany charakter, który jednocześnie zachowuje najważniejsze, ikoniczne elementy butelek.  Jednym z detali nowego wzoru butelki jest wyraźnie wygrawerowany w szkle symbol doliny, nadający jej większej wyrazistości i honorujący wieloletnie dziedzictwo marki. Wytłoczony w złotym kolorze, legendarny symbol jelenia, dumnie prezentuje się pomiędzy ułożonymi w kształt litery V stokami doliny. Ozdobiony złotymi elementami podpis Williama Granta, znajduje się w górnej części butelki.


Specjalność marki Glenfiddich, dwunastoletnia whisky, od teraz dostępna pod zmienioną nazwą Our Original Twelve, dojrzewa w najlepszych beczkach po sherry Oloroso i Burbonie, przez co najmniej 12 lat. Dzięki temu powstaje wspaniale zrównoważony aromat, który uzupełniają odświeżająco bogate i wyrafinowane nuty świeżej brzoskwini i delikatnego dębu.


Piętnastoletni wariant Glenfiddich, z nową nazwą Our Solera Fifteen, podkreślającą znaczenie unikalnego systemu Solera, to innowacyjna whisky single malt produkowana od 1998 roku. System Solera łączy w sobie whisky dojrzewającą w beczkach po sherry i burbonie oraz w nowych beczkach dębowych. Dzięki mieszaniu whisky w kadziach Solera, zawsze wypełnionych co najmniej w połowie, powstaje harmonijna whisky, charakteryzująca się mocnym, ciepłym smakiem przypraw, miodu i owoców, który z każdym rokiem nabiera większej głębi.


Whisky Glenfiddich Our Original Twelve i Glenfiddich Our Solera Fifteen w nowych opakowaniach dostępne są w szerokiej dystrybucji od października 2019.

Dowiedz się więcej o całej serii bestsellerów whisky Glenfiddich Single Malt