Zaloguj się
ograniczona ilość
  Łowcy smaku

Przepis na Rostbefa

01 / 12 / 2016
Do tak szlachetnego mięsa, jakim jest wołowina, warto dobrać odpowiedni trunek. Wild Turkey to bourbon o ponad 150-letniej tradycji, produkowany w amerykańskim stanie Kentucky.

Przepis na Rostbefa

dla 4-6 osób
Przygotowanie: ok. 40 min. + noc na marynowanie

Składniki:

1kg rostbefu
500ml wytrawnego czerwonego wina
łyżka oliwy
łyżka masła
sól
pieprz

Oczyszczone, umyte i osuszone mięso marynujemy – wkładamy je do plastikowej torebki, zalewamy winem, zamykamy szczelnie i wstawiamy na noc do lodówki. Wyjmujemy mięso z zalewy, osuszamy papierowym ręcznikiem, oprószamy solą i pieprzem. Na patelni rozgrzewamy oliwę i masło. Na dużym ogniu obsmażamy rostbef 2-3 min. z każdej strony. Zawartość patelni przekładamy do brytfanny. Wstawiamy do pieca rozgrzanego do 180 stopni C i pieczemy 25 min. Upieczone mięso wyjmujemy na deskę, odstawiamy do ostygnięcia. Podajemy pokrojone w cienkie plasterki (powinno być różowe w środku),z dodatkiem zimnych sosów i świeżym pieczywem oraz sałatą.

 

Połączenie doskonałe

Do tak szlachetnego mięsa, jakim jest wołowina, warto dobrać odpowiedni trunek. Wild Turkey to bourbon o ponad 150-letniej tradycji, produkowany w amerykańskim stanie Kentucky. Powstaje w destylarni, założonej w 1869 roku przez rodzinę Ripy, na wzgórzach zwanych „Wild Turkey Hill” w Lawrenceburgu. Wild Turkey otrzymał swoją nazwę w 1940 roku, kiedy zarządca destylarni zabrał ze sobą zapas tego alkoholu na polowanie z przyjaciółmi na dzikie indyki (ang. wild turkeys). Bourbon Wild Turkey 81, o zawartości alkoholu 40,5% jest wyjątkowym trunkiem, między innymi ze względu na fakt, że jest starzony minimum 6 lat i destylowany według najwyższych norm jakości.

bourbon | turkey | wild | wild turkey | wild turkey 81