Żubrówka Czarna
Żubrówka Czarna przedstawia nowy film Tomasza Bagińskiego
News

Żubrówka Czarna przedstawia nowy film Tomasza Bagińskiego

Żubrówka Czarna inspiracją reżysera i animatora Tomasza Bagińskiego

Żubrówka Czarna stała się inspiracją dla stworzenia nowego filmu animowanego światowej sławy reżysera i animatora, Tomasza Bagińskiego, pt. „Czarna Polana”. 

„Czarna Polana” to spektakularne dzieło, które opowiada historię pełną miłości, pasji i  współpracy człowieka z naturą. Inspiracją do tej opowieści stał się proces tworzenia Żubrówki Czarnej. Ta polska marka wódki super premium jest bardzo mocno zakorzeniona w naturze, czerpie z jej dóbr i odwołuje się do dziedzictwa regionu Podlasia. Swój idealnie łagodny smak Żubrówka Czarna zawdzięcza wykorzystaniu najlepszego spirytusu z selekcjonowanej pszenicy i wody ze źródeł w Puszczy Białowieskiej. Wódka ta dodatkowo poddana jest unikalnemu procesowi filtracji węglem drzewnym dębowym.

Rozpoczynając prace nad tym projektem, Tomasz Bagiński inspirował się korzeniami marki Żubrówka Czarna, która swoją najwyższą jakość i idealnie łagodny smak zawdzięcza wykorzystaniu z jednej strony wyłącznie naturalnych, polskich składników, a z drugiej najnowszej technologii i szerokiej wiedzy eksperckiej pracowników fabryki Polmos Białystok. Opowiadając historię za pomocą poruszającego tańca, różnorodnej animacji i niezwykłej muzyki w filmie „Czarna Polana”, wybitni artyści pod przewodnictwem Tomka czerpali ze  skojarzeń, które przywodzi na myśl Żubrówka Czarna - mówi Maciej Kwaśniewski, Senior Brand Manager Żubrówki.

„Czarna Polana” czerpie ze słowiańskich archetypów, pełnych odniesień do Puszczy Białowieskiej i wciąż żywych legend z regionu Podlasia. Jest tajemniczym miejscem, w którym spotykają się bohaterowie akcji filmu. To właśnie tu, poprzez taniec, opowiadają oni pełną pasji historię spotkania człowieka z naturą. Film stworzony został przez sześciu polskich artystów animatorów, pod kierunkiem Tomasza Bagińskiego. Każda z sześciu animacji została przygotowana w innym stylu. Muzykę do „Czarnej Polany” skomponował znany producent i kompozytor Atanas Vakov, natomiast Kayah – wybitna polska wokalistka –  zaśpiewała tytułową piosenkę.

Żubrówka Czarna zainspirowała nas, aby w różnorodny sposób, opowiedzieć historię odnoszącą się do natury i rzemiosła. Myślę, że dzięki pracy animatorów, muzyce Atanasa Valkova i Kayah oraz niezwykłej choreografii Kasi Kizior, udało nam się osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Dzięki temu, przybliżamy widzów do natury – mówi Tomasz Bagiński, reżyser i scenarzysta „Czarnej Polany”.

Film „Czarna Polana” w reżyserii Tomka Bagińskiego powstał na bazie pomysłu agencji K2 i został zrealizowany przez Platige Film (spółkę grupy Platige Image). Film wspierany będzie szeroko zakrojonymi działaniami PR, a także aktywnościami w mediach tradycyjnych i internetowych. Żubrówka Czarna wykorzysta fakt bycia inspiracją dla twórców filmu poprzez aktywności w dozwolonych prawem miejscach, przede wszystkim  w sklepach, m.in. za pomocą serii nowych opakowań – tub prezentowych zaprojektowanych przez twórców animacji. Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie www.czarnapolana.pl oraz na profilu marki na Facebook’u.