Tradycja kontra nowoczesność
News

Tradycja kontra nowoczesność

Czy drogie wino jest lepsze od młodego?

Niegdyś mówiono - Drogie wino, to dobre wino. Wino stare jest lepsze od młodego. To z Europy, deklasuje trunek pochodzący z za Atlantyku. Dziś na związane z winem stereotypy nie ma miejsca, a przed winem otwierają się nowe przestrzenie, wpływając zarazem na jego styl. Na co innego tez zwracamy uwagę dokonując wyboru wina. Myślimy o dobrostanie naszej planety, sprawiedliwości społecznej, mającej odzwierciedlenie w ruchach fair Trade, czy w końcu o równym traktowaniu kobiet. Przez lata winiarstwo zdominowane było przez mężczyzn, a rola kobiet sprowadzała się jedynie do degustacji wina podczas romantycznych kolacji. Na szczęście czasy te bezpowrotnie minęły, a kobiety poważnie zamieszały w fermentacyjnych tankach.


Ingrid Groiss, Marimar Torres i Jenn Barak to kobiety, które nie tylko robią doskonale wina, ale także wyznaczają trendy w winiarskim świecie, nie bojąc się przy tym ciężkiej fizycznej pracy. 
Jenn Barak po raz pierwszy zobaczyła kalifornijskie winnice, podczas wakacji z rodzicami, gdy była młodą dziewczyną. Krajobraz Sonoma County urzekł ją wyjątkowo mocno. Wtedy nie wiedziała jeszcze, że jej życie ścisłe związane będzie z winem. Po ukończeniu koledżu, zapisała się do uniwersytetu stanowego Kalifornii, gdzie studiując enologię zgłębiała tajniki sztuki fermentacji. Kilku miesięczny pobyt w północno-wschodnich Włoszech, tylko ugruntował jej przekonania. Chłonąc włoski styl życia, Jann pokochała wino i towarzyszące mu jedzenie, miłością dozgonną. 

Swą profesjonalna karierę rozpoczęła w winnicy Ridge. Tam, dbając o jakość wina, doglądała produkcji, zarówno w winnicy, jak i w laboratorium. Od 2018 Jenn Barak jest asystentką głównego enologa w winnicy Louis M. Martini. Wraz z całym zespołem dba, by jakość i wieloletnie dziedzictwo marki cieszyły miłośników kalifornijskiego wina.