Nowy wariant Wild Turkey w ofercie Kultowych!
News

Nowy wariant Wild Turkey w ofercie Kultowych!

Legendarna, amerykańska marka Wild Turkey i kolejny wariant

Legendarna, amerykańska marka Wild Turkey, rozszerza swoje portfolio o kolejny wariant. Wild Turkey Straight Rye Whiskey, klasyczna, żytnia whiskey o nietuzinkowym charakterze, jest już dostępna w naszym e-sklepie!

Debiutujący na polskim rynku wariant Wild Turkey jest absolutną nowością wśród portfolio marki. Wild Turkey Straight Rye Whiskey reprezentuje najstarszy gatunek destylowanego alkoholu znanego na terenie Ameryki, jakim jest żytnia whiskey. Trunki określane tym mianem, zgodnie z prawem obowiązującym w USA, muszą zawierać minimum 51% żyta w zacierze, co sprawia, że ich smak jest znacznie bardziej wyrazisty i pikantny od klasycznych bourbonów. Wild Turkey Straight Rye Whiskey jest mieszanką 4- i 5-letnich destylatów, dojrzewających w nowych beczkach z białego dębu amerykańskiego. Są one wypalane do najwyższego, czwartego stopnia zwęglenia, zwanego Alligator Char. Efekt wypalania swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu wyglądowi dębowych desek, których szorstka, lśniąca tekstura po procesie przypomina właśnie skórę aligatora.   

Wild Turkey Straight Rye Whiskey charakteryzuje się głębokim, bursztynowym kolorem. Aromat jest mocny i zdecydowany, z wyraźnymi żytnimi nutami, ale zawierający też elementy wanilii i karmelu. Wyczuwalne są też lekko słodkie zapachy miodu i pomarańczy oraz pikantne tony przyprawowe, takie jak imbir, cynamon oraz pieprz. Smak nowego Wild Turkey jest zdecydowany, wyrazisty i pikantny, tak jak powinny smakować amerykańskie, żytnie whiskey, natomiast finisz długi, ciepły i przyjemny, z nutami przyprawowymi. Najwyższa jakość trunku oraz dbałość o każdy szczegół podczas produkcji, sprawiają że smakiem Wild Turkey Straight Rye Whiskey można cieszyć się bez żadnych dodatków lub podając go na lodzie.