Longbranch – nowy wariant Wild Turkey
Longbranch – nowy wariant Wild Turkey
News

Longbranch – nowy wariant Wild Turkey

Wild Turkey w nowym wydaniu

Powstanie tego trunku to efekt współpracy pomiędzy marką a Matthew McConaughey, który jest także jej dyrektorem kreatywnym.

Produkt jest dziełem Eddie`ego Russell`a, który wraz ze swoim ojcem Jimmy`m jest Master Distillerem w destylarni Wild Turkey. Pomysłem do jego stworzenia było połączenie elementów Teksasu, skąd pochodzi Matthew McConaughey oraz Kentucky, którego perłą jest wspomniana destylarnia Wild Turkey. Prace nad whiskey trwały dosyć długo. Eddie Russell chciał stworzyć trunek, który będzie niezwykle delikatny jak na bourbon, a jednocześnie będzie posiadał charakterystyczne DNA Wild Turkey. Idealny by cieszyć się nim bez żadnych dodatków. 

Do filtracji Wild Turkey Longbranch użyto, oprócz standardowego dębu amerykańskiego, również drewna Mesquite, które spotkać można głównie w Teksasie. Nikt wcześniej nie użył tego drewna w procesie produkcji bourbonu. Wild Turkey Longbranch to 8-letni bourbon produkowany w małych partiach, o mocy 43% i starzony tylko w wyselekcjonowanych beczkach najwyższej jakości. 

Eddie Russell zajął się przygotowaniem bourbonu, a Matthew McConaughey wybrał odpowiednią moc trunku spośród kilku próbek, kształt butelki oraz nazwę. Longbranch (tłum. długa gałąź) nawiązuje do drzewa genealogicznego i jednej długiej gałęzi, która prowadzi każdego z nas do dalekich przodków. Zarówno Eddie Russell, jak i Matthew McConaughey, to osoby bardzo rodzinne. Aktor wielokrotnie podkreślał, że Russell`owie zawsze traktują go jak członka ich rodziny, mimo że nie są spokrewnieni. Longbranch to bezpośrednie oddanie niezwykłej relacji i współpracy pomiędzy tymi osobami. 


Sprawdź ofertę Wild Turkey na kultowealkohole.pl