Zaloguj się
ograniczona ilość
  Łowcy smaku

Wszechświat w butelce

28 / 11 / 2016
Współczesna rzeczywistość wywiera na nas ciągłą presję - każe nam zrobić błyskawiczną karierę, jednocześnie zostać doskonałym rodzicem, a w międzyczasie śledzić na bieżąco wiadomości ze świata i technologiczne nowinki.

Zawrotne tempo życia, które na dodatek powinno przebiegać w stylu eko i fit. W wirze codziennych obowiązków warto zatrzymać się, aby docenić to, co naprawdę ważne i wyjątkowe. Grono najbliższych przyjaciół, rodzina. Świąteczne spotkania, wy­jazdy w plener albo… zupełnie bez okazji – bo każdy moment jest dobry, żeby celebrować małe przyjemności. Zamknąć oczy, po­myśleć o najbliższych osobach, ulubionych miejscach, smakach i wspomnieniach, jakie się z nimi wiążą. Sprawić sobie radość, spróbować czegoś wyjątkowego. Z myślą o takich właśnie chwi­lach marka Grant’s stworzyła nowy wariant swojej kultowej whisky – Grant’s Select Reserve.


ZUPEŁNIE INNA WHISKY

Trunki od William Grant & Sons mają swoich zagorzałych miłośników na całym świecie. Wielbiciele szkockiej whisky cenią uni­kalne, tradycyjne receptury, bogaty smak oraz sprawdzoną jakość alkoholu zamkniętego w charakterystycznych butelkach projektu Hansa Schlegera, sygnowanych liczbą 1887, która oznacza rok założenia firmy. Premiera najnowszego wariantu whisky Grant’s – Grant’s Select Reserve – to wielkie wydarzenie, nie tylko dla ko­neserów, ale także dla tych, którzy choć raz spróbowali whisky i są gotowi na więcej. Na rynkach na świecie Grant’s Select Reserve pojawił się niedawno i już zdążył zdobyć złoty medal w ramach konkursu The Global Scotch Whisky Masters 2015. Zapewne przed nim jeszcze więcej nagród – wszystko dzięki opracowanej pod nadzorem obecnego Master Blendera Briana Kinsmana, wy­jątkowej recepturze, która przekłada się na niezwykły smak trun­ku. Grant’s Select Reserve to whisky, jakiej na polskim rynku jeszcze nie było.

PRZYGODA DEGUSTACJI

Co decyduje o wyjątkowości nowego wariantu whisky Grant’s? Jego podstawą jest mieszanka starannie dobranych whisky grain oraz single malt. Dojrzewały one w dębowych beczkach po in­nych alkoholach, m.in. bourbonie. To właśnie w nich dojrzewa wyjątkowa whisky, która ma szansę zaskoczyć najwierniejszych fanów tego trunku. W jej smaku zawarta jest bowiem idealna równowaga ogromnego bogactwa harmonijnej słodyczy i charak­terystycznych, dymno-torfowych nut, niespotykanych dotychczas w whisky Grant’s. Degustując Grant’s Select Reserve, odkry­jemy całe spektrum doznań – wanilię, kwiaty, pie­czone jabłka, brzoskwinie, gotowane gruszki, gorzką czekoladę, a także wyraźny, ciepły aromat dymu z ogniska. Idealna kombinacja smaków, przywo­dząca na myśl nastrojowe chwile przy skrzącym kominku, czy świąteczne biesiadowanie w domu wypełnionym zapachem domowego ciasta.

Dla wielbicieli whisky degustacja Grant’s Select Reserve ma szansę stać się zupełnie nowym, nieporównywalnym z niczym doświadcze­niem. Dla osób, które dopiero wchodzą w ten świat, będzie to fascynująca przygoda. Bez wątpienia jednak chwile spędzone z Grant’s Select Reserve pozwolą każdemu z nas za­trzymać się w pędzącym świecie i dostrzec to, co naprawdę istotne.