Poznaj 19 twarzy wina w oryginalnej serii 19Crimes
News

Poznaj 19 twarzy wina w oryginalnej serii 19Crimes

Wino 19 Crimes rodem z thrillerów

Biodynamiczne, naturalne, ekologiczne, fairtrade, a nawet wegańskie. Takie jest współczesne wino. Czym winiarze nas zaskoczą w przyszłości? Czy w winiarskim świecie jest miejsce na kolejne innowację?

Okazuje się ze tak, bo wino wkracza do przestrzeni, jeszcze niedawno zarezerwowanej dla gier komputerowych. Wirtualna rzeczywistość i powiązanie wina z globalna siecią, kilka lat temu było nie do pomyślenia. Teraz stało się faktem i wszechobecną modą.
Jest ich dziewiętnaścioro i na pewno nie chcielibyście ich spotkać w ciemnym zaułku. Ich dokonania budzą grozę, a aparycja powoduje dreszcze. Gdy przemówią do was z  wyświetlaczy waszych smartfonów, poznacie ich historię. Mroczną historią marnego końca i przykrej przeszłości. Każda etykieta posępnej serii, to inna historia, inny przestępca i inne australijskie wino.

Współczesna historia Australii, jest ściśle związana z koloniami karnymi Korony Brytyjskiej. Na dziewiczy ląd, zamieszkały przez plemiona ludzi o bogatej i niezrozumiałej dla europejczyków kulturze, zsyłano na wieczny niebyt osoby, bez szans na resocjalizacje i nie rokujące w brytyjskim społeczeństwie.

Australia, na światowej mapie winiarstwa figuruje od XIX w. Pierwsze sto lat winiarskich eksperymentów nie było zbyt ciekawe, bo wino z Australii i Nowej Zelandii, było słodkie jak landrynki i najczęściej wzmacniane spirytusem. Na początku lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku nastąpił przełom. Do tej części Antypodów dotarły najnowsze technologie wykorzystywane do produkcji wina, a co najważniejsze przybyli ludzie, którzy kochali wino i potrafili je robić. Australijskie shirazy i nowozelandzkie savignon blanc, szybko zyskały międzynarodowy poklask. Niektórzy uważają, że wina z winnic Matua i Penfolds stworzyły nową jakość i wyznaczyły szlak dla innych winiarzy z Australii i Tasmanii. Eksploracja nowych regionów i adaptacja do ich warunków kolejnych szczepów winorośli, przyczyniła się do wzbogacenie różnorodności win z tej części świata.
Linia 19Crimes to ukłon winiarzy w stronę młodego pokolenia. To wina dla osób, które poza przyjemnością z degustacji, od wina oczekują czegoś więcej. Wino musi być modne i medialnie atrakcyjne. Takie z pewnością jest wino CaliRed, którego twarzą jest nie kto inny, jak sam Snoop Dog. Ostatni z kryminalistów, przemawiający z etykiety i zachęcający do wzniesienia toastu wybornym winem. Król zachodniego wybrzeża, jak sam o sobie mówi, urodził się by sprzeciwiać się społeczeństwu i panującym w nim zasadom. Zasady panujące na rynku wina łamie cała linia 19Crimes, bo to co oferuje, było by nie do pomyślenia, kilka lat temu. Z pewnością, nie są to wina dla konserwatywnych degustatorów, przyzwyczajonych do klasycznego ujęcia wina. Wina całej linii są pewne siebie i gotowe na podbój rynków. Ich smak jest zdecydowany i pełny. Wina zdecydowanie oddają charakter szczepów winorośli, jak i miejsca ich uprawy.

Cała linia została doceniona przez prestiżowy magazyn, Drinks International i jego ranking The World’s Most Admired Wine Brands, w którym wina 19 Crimes zajmują czwarte miejsce. To wyjątkowo dobry wynik zważywszy, że wina z kryminalnego półświatka w tym roku debatują w tym szacownym rankingu.


Sprawdź markę 19Crimes w ofercie sklepu KultoweAlkohole.pl