szkocka whisky
News

Oferty szkockich whisky. Propozycje zakupowe

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów szkockiej whisky. Single malt to odmiana produkowana wyłącznie ze słodu jęczmiennego, z kolei blended to mieszanina whisky z różnych zbóż. Jakie są najbardziej cenione marki tego trunku?

Szkocka whisky marki Glenfiddich

Jednymi z najpopularniejszych szkockich whisky bezsprzecznie są te marki Glenfiddich. Firma może poszczycić się wieloma osiągnięciami – wytwarzana przez nią single malt jest najczęściej nagradzaną na całym świecie i to w takich prestiżowych konkursach, jak m.in. The International Wine & Spirit Competition oraz The International Spirits Challenge.

Wśród bogatej oferty szkockiej whisky Glenfiddich godna polecenia jest 12-letnia single malt Our Original Twelve. Cechuje się łagodnym smakiem, w którym wyczuwalna jest nuta gruszki, oraz świeżym, słodkawym aromatem. Z kolei 15-letnia Our Solera Fifteen oczarowuje mocnym smakiem przypraw, miodu i owoców – to efekt użycia beczek po sherry i bourbonie oraz nowych beczek dębowych.

Czym wyróżnia się szkocka whisky Grant’s?

Kolejna renomowana marka szkockiej whisky to Grant’s, tak samo jak Glenfiddich powiązana z przedsiębiorstwem William Grant’s & Sons. Whisky Grant’s łatwo rozpoznać po oryginalnej trójkątnej butelce – jest to odmiana blended. Od 1887 roku firma przygotowuje ją według tej samej receptury, wykorzystując w procesie produkcyjnym krystalicznie czystą wodę ze źródła Conval Hills i szkocki jęczmień z Girvan.

Na szczególną uwagę zasługuje 12-letnia Grant’s Triple Wood – dojrzewająca w beczce po sherry, beczce z amerykańskiego dębu oraz beczce po bourbonie. To szkocka whisky charakteryzująca się bogatym i złożonym smakiem, intensywnymi nutami przypraw i waniliową gładkością.