Jakie wino do ryby?
Jakie wino do ryby?
News

Jakie wino do ryby?

Jakie wino do ryby każdy kiedyś zadał sobie to pytanie.

Polska zdecydowanie nie należy do krajów, w których główną kulinarną rolę odgrywa ryba. Coraz częściej jednak Polacy starają się ograniczać spożycie mięsa, w związku z czym ich wybór pada na ryby.

Wybór odpowiedniego wina do ryby może wydawać się prosty, jednak okazuje się, iż ta kwestia może być bardziej złożona.

Kiedy ktoś zadaje pytanie o idealne wino do ryby, pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to białe wino. Okazuje się jednak, iż ten temat może być dużo bardziej złożony i w zależności od rodzaju ryby i sposobu jej przyrządzenia możemy wybierać inny rodzaj trunku.Jakie wino do ryby? – ogólne zasady

Jeśli chcemy dobrać idealne wino do ryby musimy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak: rodzaj ryby, struktura mięsa, sposób przyrządzenia, dodatki które serwujemy razem z rybą.

Jakie wino do delikatnych ryb

Do delikatnych ryb, tj. dorada lub dorsz, gotowanych na parze pasują wina subtelne, lekkie, o umiarkowanej kwasowości. W przypadku równie delikatnych, ale smażonych ryb sprawdzi się wino nieci ostrzejsze w smaku. W obu przypadkach najlepsze będzie wino wytrawne lub półwytrawne.

Jakie wino do tłustych ryb?


W przypadku tłustszych ryb, tj. halibut, czy łosoś duże znaczenie ma sposób przyrządzenia ryby. Idealnie sprawdzą się tu ciężkie, oleiste wina beczkowe. Biorąc pod uwagę, iż łosoś często podawany jest w towarzystwie masła lub sosów na bazie śmietany, wino beczkowe o kremowym charakterze będzie stanowiło idealne uzupełnienie dla tego rodzaju dania.

W przypadku ryb typu tuńczyk sprawdzi się zarówno białe wino, jak i wino czerwone wytrawne lub półwytrawne.Jakie wino do owoców morza?

Dobór wina do owoców morze może przysparzać problemów nawet koneserom. O ile w większości przypadków postawimy tutaj na białe wino wytrawne lub półwytrawne, to do prostych dań z krewetkami idealne będzie lekkie, proste wino np. Sauvignon Blanc. Do cięższych, bardziej skomplikowanych dań opartych na tłustych sosach wybierzemy zaś bardziej złożony bukiet.

Jeśli szukają Państwo idealnego wina do ryb zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Kultowe Alkohole.