Zaloguj się
ograniczona ilość
Metaxa - Taste the unexpected

Czy Metaxa to brandy?

Nie! To coś znacznie więcej.

Metaxa to połączenie greckiej brandy z lokalnych winorośli z gatunków Savatiano, Sultanina oraz Black Corinth ze starzonymi winami muskatowymi pochodzącymi z Leros oraz Samos i tajemnym dodatkiem greckich ziół. To jedyny w swoim rodzaju łagodny i aromatyczy alkohol o bursztynowym kolorze.

Metaxa to unikatowa mieszanka długo leżakujących winnych destylatów i śródziemnomorskich ziół. Wina Muscat i destylaty winne dojrzewają osobno w dębowych beczkach, dopóki Mistrz Metaxy, nie zdecyduje, że są gotowe aby stworzyć jedność. Bukiet śródziemnomorskich roślin botanicznych nadaje ostateczny akcent.

Metaxa - Taste the unexpected
Metaxa logo

Krótka historia

Początki tego trunku sięgają roku 1888, kiedy to Spyros Metaxa założył swoją pierwszą destylarnię w porcie w Atenach. Historia mówi, że w miejscu budowy znaleziono starożytny medalion przedstawiający wojownika spod Salaminy. Ten grecki symbol odwagi szybko stał się znakiem rozpoznawczym Metaxy i do dzisiaj umieszczany jest na każdej butelce.

Kto czuwa nad procesem produkcji?

Dom Metaxy nie posiada gorzelnika ani master blendera, posiada mistrza Metaxy: Constantinosa Raptisa. Jest on piątym mistrzem Metaxa w historii produkcji tego alkoholu. Od założenia Metaxy w 1888 roku Mistrzowie Metaxy to jedyne osoby, które poznały sekret receptury tego bursztynowego trunku.

Metaxa master

Rodzina Metaxy liczy aż siedem wariantów. Każdy z nich to wyjątkowa podróż przez zmysły. Wielowymiarowość Metaxy można odkrywać poprzez liczne kompozycje drinków, lub jako bursztynowa przyjemność sama w sobie.

Metaxa logo
5 stars
Metaxa logo

5 stars

Idealny do drinków bursztynowy trunek, powstający w wyniku połączenia winnych destylatów z aromatycznym winem typu Muskat oraz ekstraktem z płatków róż i wyselekcjonowanych śródziemnomorskich ziół. METAXA 5 gwiazdek wyróżnia się kolorem ciemnego miodu, kwiatowym, owocowym aromatem oraz łagodnym posmakiem dębowego drewna.

Wygląd:

Błyszczący, bursztynowy kolor

Aromat:

Kwiat pomarańczy, płatki róż i morela

Smak:

Gładki i okrągły z nutami kwiatowymi, wyczuwalną wanilią i posmakiem białych rodzynek

Sprawdź
5 stars tonic

5 stars tonic

Składniki
Lód
40ml Metaxa 5*
Tonik do uzupełnienia
Ćwiartka limonki
Przepis
W wysokiej szklance umieszczamy kostki lodu, następnie dodajemy Metaxa 5*, uzupełniamy tonikiem. Wszystko delikatnie mieszamy i dekorujemy ćwiartką limonki.
5 stars ginger ale

5 stars ginger ale

Składniki
Lód
40ml Metaxa 5*
Ginger Ale do uzupełnienia
Plaster świeżego ogórka
Przepis
W wysokiej szklance umieszczamy kostki lodu, następnie dodajemy Metaxa 5*, uzupełniamy Ginger Ale. Wszystko delikatnie mieszamy i dekorujemy plastrem świeżego ogórka.
Metaxa logo
7 stars
Metaxa logo

7 stars

Wysokogatunkowy trunek produkowany na bazie winnych destylatów oraz greckich win typu Muscat z dodatkiem ekstraktu z płatków róż i śródziemnomorskich ziół. Szlachetny kolor bursztynu i wyjątkowy smak zawdzięcza leżakowaniu w beczkach z francuskiej dębiny Limousin. METAXA 7 gwiazdek swoim szlachetnym smakiem kąpanym w nutach wanilii przywołuje najcudowniejsze wspomnienia piaszczystych plaż w promieniach zachodzącego słońca.

Wygląd:

Bursztynowy kolor z miedzianymi refleksami

Aromat:

Dojrzała brzoskwinia, suszona śliwka, suszone kwiaty

Smak:

Stonowany z bogatym bukietem. Słodkie dojrzałe owoce z toffee.

Sprawdź
7 stars paloma

7 stars paloma

Składniki
Lód
40ml Metaxa 7*
10ml syropu cukrowego
10ml soku z limonki
Grejpfrutowy tonik do uzupełnienia
Przepis
W wysokiej szklance umieszczamy kostki lodu, następnie dodajemy Metaxa 7*, syrop cukrowy, sok z limonki i uzupełniamy tonikiem i dekorujemy plastrem grejpfruta.
7 stars GREEK SPRITZ

7 stars GREEK SPRITZ

Składniki
40ml Metaxa 7*
40ml Prosecco
3 krople brzoskwiniowego bitteru lub soku brzoskwiniowego
Splash toniku
Lód
Przepis
Do kieliszka wsyp lód
Dodaj 40ml Metaxa 7*
Uzupełnij Prosecco
Dodaj bitter i tonik
Metaxa logo
12 stars
Metaxa logo

12 stars

METAXA 12 gwiazdek, stworzona przez Mistrza METAXY Constantinosa Raptisa, zajmuje kolejne, dumne miejsce w Gwiazdkowej Serii. METAXA 12 gwiazdek to promienny bursztyn kryjący w sobie nutę aromatycznej kawy, słodkiego karmelu, uwodzicielskiej czekolady oraz równoważącą je szczyptę skórki pomarańczy.

Wygląd:

Błyszczący, bursztynowy kolor

Aromat:

Skórka pomarańczy, kawa, czekolada i palone drewno dębowe

Smak:

Elegancki i pełny. Suszone owoce, skórka pomarańczy, przyprawy

Sprawdź
12 stars sour

12 stars sour

Składniki
40ml Metaxa 12*
20ml soku z cytryny
10ml syropu cukrowego
20ml białka
2 krople Angostura bitter
Przepis
Do shakera z lodem dodajemy Metaxa 12*, sok z cytryny, syrop cukrowy, białko oraz angosturę. Mieszamy wszystko w shakerze. Do niskiej szklanki wkładamy lód, wlewamy Metaxa Sour.
old fashioned

old fashioned

Składniki
50ml Metaxa 12*
10ml syropu cukrowego
3 krople angostury
zest ze skórki pomarańczy
Przepis
Do shakera z lodem dodajemy Metaxa 12*, syrop cukrowy oraz angosturę. Mieszamy wszystko w shakerze. Do niskiej szklanki wkładamy lód, wlewamy Metaxa Old Fashioned
Metaxa logo
grande fine
Metaxa logo

grande fine

METAXA GRANDE FINE jest wyjątkowym, artystycznym hołdem dla Grecji, jej kultury rzemiosła, sztuki oraz inspirującego stylu życia. Druga kolekcjonerska edycja METAXY Grande Fine w porcelanowej karafce została zaprojektowana przez Cacao Rocks ‐ greckiego artystę ulicznego, wyróżniającego się unikalnym, kreatywnym i dynamicznym stylem. W swojej sztuce wykorzystuje on nie tylko grecki folklor, ale również symbole, którym nadaje współczesny wydźwięk.

Wygląd:

Ciemny bursztyn

Aromat:

Delikatnie dębowy, suszona śliwka, białe rodzynki i lukrecja

Smak:

Pełny i dystyngowany. Suszone owoce, gałka muszkatołowa, dąb i miód

Sprawdź
Metaxa logo
Private reserve
Metaxa logo

Private reserve

METAXA Private Reserve to jedna z najbardziej szlachetnych mieszanek. Jest to pierwsze osobiste dzieło mistrza METAXY Constantinosa Raptisa z 1992 roku. Produkowana tylko raz w roku, w jednej beczce, przy użyciu wyrazistej mieszanki alkoholi i ziół. Ma niezwykle zmysłowy i intensywny charakter. Wysokogatunkowy grecki trunek stworzony ze specjalnie wyselekcjonowanych win, połączonych z aromatycznymi destylatami winnymi zachowywany w eleganckich karafkach, z których każda posiada własny unikatowy numer.

Wygląd:

Intensywny kolor bursztynu

Aromat:

Suszona morela i suszona śliwka, miód i rodzynki

Smak:

Zmysłowy i intensywny. Czarne rodzynki, karmel i różne rodzaje pieprzu

Posmak:

Bardzo długi i satysfakcjonujący, z nutą suszonych owoców i słodkich przypraw

Sprawdź
Metaxa logo
Angels’ treasure
Metaxa logo

Angels’ treasure

Oryginalny grecki wysokogatunkowy trunek, charakteryzujący się wyjątkowo skoncentrowanym, intensywnym i aromatycznym smakiem będącym efektem zjawiska parowania alkoholu podczas dojrzewania w dębowych beczkach. Metaxa ANGELS TREASURE to mieszanka wyrafinowanego smaku cynamonu, goździków, suszonych fig oraz miodu, które nadają trunkowi bogaty i trwały finisz. Charakteryzuje się bursztynową barwą z miedzianymi refleksami.

Wygląd:

Głęboka bursztynowa barwa z miedzianymi refleksami

Aromat:

Wyczuwalne nuty gorzkiej czekolady, tytoniu i dębu

Smak:

Kompleksowy, pełny, bogaty, pikantny, ciepły i złożony smak

Sprawdź
Metaxa logo
aen
Metaxa logo

aen

Metaxa to unikatowa mieszanka win muskatowych z wysp Samos i Lemnos, długo leżakujących winnych destylatów i śródziemnomorskich ziół. Inspirowana wyjątkową mieszanką znaną z METAXY AEN I. Symbol nieprzemijającego charakteru, przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Limitowana edycja 850 karafek. METAXA AEN 3 Generations ma wyjątkowy, ponadczasowy charakter.

Wygląd:

Przejrzysty kolor z brązowymi refleksami

Aromat:

Wyrazisty, wielowarstwowy. suszone kwiaty, czarne rodzynki, bergamotka, suszona figa, gorzka czekolada, lukrecja, gałka muszkatołowa i trufle.

Smak:

Pełny i gładki. Śliwka i suszona figa, syrop jeżynowy, różowy pieprz i imbir.

Posmak:

Wyjątkowo długi z nutami przypraw, czekolady i cynamonu

Sprawdź